Këtij i thonë fat…! - Bota Sot
Këtij i thonë fat…!

Life style

E hënë, 29 gusht 2016

Këtij i thonë fat…!

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 00:20

Një peshkatar guximtar mbijetoi për 26 orë në ujërat e ftohta të Alaskës, pasi anija e tij u mbyt. Bëhet fjalë për 19 vjeçarin Ryan Harris i cili mbeti për shumë orë në ujërat e Oqeanit Paqësor, hipur në një kuti plastike të cilën ata e përdornin për të vënë peshqit. Ndërsa gjendej fare i vetëm mes madhështisë së oqeanit, ai këndonte që t’i jepte zemër vetes. Dhe ndihma i erdhi nga ajri duke ia shpërblyer kurajon e treguar. Një nga drejtuesit e ekipit të shpëtimit që gjendej në helikopter tha se është një mrekulli se si ai ka arritur të mbijentonte.
Ndërsa Harris thjesht u shpreh se ishte i lumtur që mbijetoi pa u mbytur e pa marrë ndonjë hipotermi. Bashkë me të shpëtoi edhe një person tjetër që u gjet në një plazh, 25 milje larg qytetit Sitka në Alaskë.Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test