A e dini pse vjeshta është ideale për seks? - Bota Sot
A e dini pse vjeshta është ideale për seks?

Life style

E diel, 28 gusht 2016

A e dini pse vjeshta është ideale për seks?

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 11:47

Vjeshta, sipas një hulumtimi, del të jetë stina më e preferuar për seks. Kjo për arsyen se niveli i hormoneve, si te meshkujt, po ashtu edhe te femrat, rritet.

1. Edhe më tutje nuk keni nevojë për çorapë të trasha, të cilat, dorën në zemër, për askënd nuk janë seksi.

2. Ngadalë bëhet ftohtë, por nuk keni nevojë ta kyçni nxehësen, prandaj seksi mund të jetë aktivitet i përsosur për t’u ngrohur.

3. Një pije e ngrohtë alkoolike prej mollës është një afrodiziak i shkëlqyeshëm, e këtë shumë pak njerëz e dinë.

4. Në stinën e vjeshtës të gjithë duken më seksi, sepse mbulohen mangësitë eventuale.

5. Vjeshta është më e përshtatshme se vera, sepse nuk djersiteni e nuk e keni edhe aq nxehtë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test