Një jelek që të përqafon kur dikush u bën ‘like’ (Fotot) - Bota Sot
Një jelek që të përqafon kur dikush u bën ‘like’ (Fotot)

Life style

E diel, 28 gusht 2016

Një jelek që të përqafon kur dikush u bën ‘like’ (Fotot)

Më: 8 tetor 2012 Në ora: 23:05

“Kam me qindra miq në Facebook, por këtë birrë po e pi vetëm”. Kështu shprehej një gazetar i njohur para disa kohësh. Mediat sociale po na bashkojnë, por edhe po na ndajnë.

Për të mos e ndjerë aq shumë vetminë e rrjeteve sociale, tani është shpikur një jelek, që ju përqafon sa herë dikush u bën ‘like’ në Facebook.

Studentja e prestigjiozit MIT në SHBA, Melisa Chow, ka shpikur këtë veshje, që shtrëngohet e rrudhet si një formë përqafimi, kur dikush u bën like.

Në rast se ju doni të dërgoni po ashtu një përqafim, jeleku fryhet.

Shpikësja e jelekut tha se ideja e teleprezencës është e njohur dhe ajo synoi që të përpunonte dërgimin e përqafimeve përmes teknologjisë wireless.

Facebook ka zbuluar se që prej kur ka nisur të funksionojë faqja, anëtarët e saj kanë bërë ‘like’ plot 1.13 trilion herë. Në total janë ndarë më shumë se 219 miliard foto, ndërkohë që hidhen çdo ditë 300 milion foto.


Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test