Futbolli i zjarrtë - Bota Sot
Futbolli i zjarrtë

Life style

E enjte, 28 korrik 2016

Futbolli i zjarrtë

Më: 11 tetor 2012 Në ora: 16:32

Flitet shumë për Messi dhe Cristiano Ronaldo, por dy yjet e futbollit botëror nuk janë asgjë në krahasim me këta djem indonezianë të cilët luajnë futboll me topa zjarri.

Përgjatë 60 minutave, të rinjtë godasin një arrë kokosi që ka ndenjur dy ditë në benzinë para se t’i vihet flaka.

Ky lloj futbolli i rrezikshëm luhet nga skuadra me nga 5 lojtarë.

Loja është një traditë që lidhet me “pencak silat”, art marcial indonezian.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test