Futbolli i zjarrtë - Bota Sot
Futbolli i zjarrtë

Life style

E hënë, 29 gusht 2016

Futbolli i zjarrtë

Më: 11 tetor 2012 Në ora: 16:32

Flitet shumë për Messi dhe Cristiano Ronaldo, por dy yjet e futbollit botëror nuk janë asgjë në krahasim me këta djem indonezianë të cilët luajnë futboll me topa zjarri.

Përgjatë 60 minutave, të rinjtë godasin një arrë kokosi që ka ndenjur dy ditë në benzinë para se t’i vihet flaka.

Ky lloj futbolli i rrezikshëm luhet nga skuadra me nga 5 lojtarë.

Loja është një traditë që lidhet me “pencak silat”, art marcial indonezian.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test