Indi, baba në moshën 96-vjeçare - Bota Sot
Indi, baba në moshën 96-vjeçare

Life style

E enjte, 28 korrik 2016

Indi, baba në moshën 96-vjeçare

Më: 16 tetor 2012 Në ora: 16:33

Ramajit Raghav, një fshatar nga shteti indian i Harjanës, ka njoftuar se ka thyer rekordin që ai vetë mbante duke u bërë babai më i moshuar në botë në moshën 96-vjeçare.

Lajmin e bën të ditur e përditshmja “The Times of India”. I moshuari, që jeton në fshatin Kharlhoda, kishte tërhequr vëmendjen e mediave në fund të vitit 2010, kur kishte zbuluar se kishte pasur djalin e tij të parë në nëntor nga bashkëshortja Shakuntala Devi.

Sipërmarrja në fjalë i kishte marrë rekordin një indiani tjetër, Nanu Ram Jogi, që në vitin 2007, në moshë 90-vjeçare, kishte pasur në Raxhastan djalin e 22-të.

Tani zonja Devi, që është 52 vjeç, ka lindur më 5 tetor në një spital të Sonipatit një mashkull të dytë për të cilin mjekët kanë thënë se është “shëndoshë e mirë” dhe që tani jeton në shtëpinë e prindërve me vëllain Vikramjet 2 vjeç.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test