Ura trampolinë në Paris - Bota Sot
Ura trampolinë në Paris

Life style

E shtunë, 27 gusht 2016

Ura trampolinë në Paris

Më: 20 tetor 2012 Në ora: 21:28

Një urë e re krejtësisht e veçantë u inagurua te premten në kryeqytetin e Francës, Paris.

Një urë trampolinë, ajo lejon të gjithë ata që do të dëshirojnë, që të kalojnë lumin e Senës në një mënyrë krejtësisht origjinale.

E ndërtuar me rastin e një aktiviteti sportiv, ura do të jetë e disponueshme për të gjithë parizienët për disa ditë me radhë gjate tetorit.

E ndodhur pranë qendrës dhe Kullës Eiffel, trampolina do të qëndrojë mbi disa platforma gome të palëvizshme, ndërsa do të ketë një diametër prej 30 metrash, përreth kalimit qëndror.

Për projektuesit, aventura nuk do të përbëjë asnjë rrezik, pasi nuk ka asnjë gjasë që kalimtarët të bien në lumë.


Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test