Mis Indonezia i përkushtohet golfit - Bota Sot
Mis Indonezia i përkushtohet golfit

Life style

E shtunë, 23 korrik 2016

Mis Indonezia i përkushtohet golfit

Më: 23 tetor 2012 Në ora: 11:30

Ines Putri Tjiptadi është bërë e famshme në vendin e saj pas fitores së konkursit të bukurisë Mis Indonezia, por në vend që të ndiqte rrugën e botës së spektaklit, 23-vjeçarja ka vendosur t’i përkushtohet pasionit të saj: golfit.

Bukuroshja synon të marrë pjesë në Lojërat Olimpike “Brazil 2014”, ku për herë të parë golfi do të përfshihet në listën e disiplinave sportive.

“Të fitoj medalje në Olimpiadë apo edhe në Lojërat Aziatike do të ishte një arritje e madhe për mua”, shprehet Tjiptadi.

Mis Indonezia ka fituar disa turne golfi amatore, ku veçohet suksesi në kampionatin e Singaporit në 2010 dhe kampionati kombëtar i Indonezisë në vitin 2004.

“Dua të promovoj këtë sport në vendin tim dhe të tregoj se nuk është një sport vetëm për të pasurit”, thekson bukuroshja.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush mendoni se i ka bërë vrasjet e pasluftës?
test