11 dhjetori, dita më fertile e vitit - Bota Sot
11 dhjetori, dita më fertile e vitit

Life style

E diel, 28 gusht 2016

11 dhjetori, dita më fertile e vitit

Më: 11 dhjetor 2012 Në ora: 13:04

Nëse jeni një çift i ri dhe keni ndërmend të sillni në jetë një bebe, sot keni shansin më të mirë për ta ngjizur atë.

Sipas një studimi, 11 dhjetori është dita më fertile e vitit.Dhjetori është gjithashtu muaji kur ngjizen shumica e bebeve në botë, ndaj shumë bebe lindin në shtator, d.m.th 9 muaj nga dhjetori.

Sipas shkencëtarëve, dimri është stinë më e përshtatshme për të ngjizur një fëmijë se sa vera, sepse cilësia dhe aktiviteti i spermës është më i madh në temperatura të ulëta.

Njerëzit gjithashtu janë më të pritur të bëjnë seks në dhjetor, duke qenë se është një muaj festiv dhe i gëzueshëm.

Statistikat janë përpiluar nga ‘Lovehoney’, që është një nga kompanitë britanike më të mëdha të shitjeve online të lodrave të seksit, por i bazuar gjithashtu në të dhëna mirëfilli shkencore.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test