Konferencë rajonale, "Zhvillim i qëndrueshëm i industrisë së tekstilit në Maqedoni" - Bota Sot
Konferencë rajonale, "Zhvillim i qëndrueshëm i industrisë së tekstilit në Maqedoni"

Maqedonia

E mërkurë, 24 gusht 2016

Konferencë rajonale, "Zhvillim i qëndrueshëm i industrisë së tekstilit në Maqedoni"

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 10:35

Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini sot hapësirat e Fakultetit teknologjiko-metalurgjik në Shkup do ta hapë Konferencën rajonale të tekstilit me temë "Zhvillim i qëndrueshëm i industrisë së tekstilit në Republikën e Maqedonisë".
Në konferencën dyditore do të marrin pjesë ekspertë nga sfera e tekstilit nga Italia, Holanda, Bullgaria Serbia dhe Kroacia, por edhe përfaqësues të subjekteve afariste, institucioneve dhe enteve shkencore.
Mes temave të cilat do të përpilohen në sesione të ndara janë trendet evropiane në industrinë e tekstili, sfidat e rajonit, rëndësia e arsimit dhe perspektiva e eksportit të kësaj dege.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test