Zyrtarët e AK-së arrijnë me dy orë vonesë - Bota Sot
Zyrtarët e AK-së arrijnë me dy orë vonesë

Maqedonia

E hënë, 29 gusht 2016

Zyrtarët e AK-së arrijnë me dy orë vonesë

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 15:40

Me dy orë vonesë, kanë arritur në Shkup tre zyrtarët e Aleancës Kuqezi. Debati, i cili qe gati për të dështuar, ka filluar tashmë.
Alban Daci, sekretar për Arsim pranë AK-së, Lumturie Ratkoceri, sekretar për të Drejtat e Njeriut dhe Eduart Kaca, sekretar politik, duhej të ishin në ora 11 e 30 në një nga restorantet në Shkup, ku ishte i paralajmëruar debati në temën “Mundësia për një front të përbashkët shqiptar”.
Sqarimet e organizatorëve vendas të këtij debati kanë qenë se mosardhja në kohë e tre zyrtarëve të AK-së i dedikohet pengesave që kanë pasur ata në pikën kufitare në Qafëthanë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test