Qeveria e përqendruar në projektet e saj - Bota Sot
Qeveria e përqendruar në projektet e saj

Maqedonia

E hënë, 29 gusht 2016

Qeveria e përqendruar në projektet e saj

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 15:48

Qeveria është e përqendruar në realizimin e projekteve të saj dhe deri tani nuk ka asnjë nismë që ajo të vihet në sprovë përpara qytetarëve.
Ky është qëndrimi zyrtar i Qeverisë, pas seancës së votëbesimit të së premtes, kur Kuvendi ia dha mbështetjen dhe besimin përbërjes aktuale qeveritare.
“Qeveria është e orientuar në realizimin e projekteve dhe nëse dikush dëshiron të sprovojë besimin e saj tek populli, ekzistojnë mekanizma konkret institucionalë që mund të ndërmerren, kurse në këtë moment nuk ka akte dhe nisma të tilla”, ka deklaruar zëdhënësi i Qeverisë, Aleksandër Gjorgjiev.
Ai ka thënë se problemet që vijojnë në skenën politike kanë për qëllim t’i marrin energjinë dhe ta defokusojnë nga projektet e saj Qeverinë, por ka siguruar se asgjë nuk mund ta ndalë atë në zbatimin e projekteve për të cilat është zotuar.
Zëdhënësi ka rikujtuar mes të tjerash se Qeveria po punon edhe në përmirësimin e legjislacionit zgjedhor, në konsultim me të gjitha partitë politike dhe grupet e punës.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test