Prokurorja në rastin "Monstra", nën përcjellje policore - Bota Sot
Prokurorja në rastin "Monstra", nën përcjellje policore

Maqedonia

E enjte, 01 shtator 2016

Prokurorja në rastin "Monstra", nën përcjellje policore

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 20:37

Prokurorja në rastin “Monstra”, Gordana Geshkovska, po ruhet vazhdimisht nga forcat e sigurimit, raporton Kanal 5.
Geshkovska ka deklaruar megjithatë se prania e pjesëtarëve policorë rreth saj nuk është e lidhur me rastin e vrasjes së pesëfishtë, por me disa kërcënime indirekte që ka pranuar kohë pas kohe.
Lidhur me rastin “Monstra”, prokurorja ka deklaruar se hetimet janë në fazën finale dhe se aktakuza do të jetë gati deri në fund të muajit, kur dhe është afati i fundit për të dorëzuar atë.
Ajo ka refuzuar të flasë lidhur me dëshmitarin e mbrojtur, i cili do të merret në pyetje nga dita e nesërme, ndërsa siguron se ka dëshmi të forta për këtë rast.
Geshkovska është e njohur edhe si prokurore në rastin “Merimanga”, ku u akuzua dhe u dënua me 14 vite burg pronari i Televizionit A1, Velija Ramkovski.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test