Saraçini dhe Kralev në Zagreb - Bota Sot
Saraçini dhe Kralev në Zagreb

Maqedonia

E enjte, 25 gusht 2016

Saraçini dhe Kralev në Zagreb

Më: 24 tetor 2012 Në ora: 10:54

Ministri i Ekonomisë, Valon Saraçini dhe ai i Arsimit e Shkencës, Pançe Kralev sot dhe nesër do të marrin pjesë në samitin rajonal "Sipërmarrësi-arsim", që po mbahet në Zagreb.
Samitin e organizojnë ministritë kroate të Sipërmarrësisë dhe Zejtarisë dhe të Arsimit, Shkencës dhe Sportit, Komisioni Evropian dhe Qendra për mësim sipërmarrës të Evropës Juglindore. Në të do të marrin marrin pjesë ministrat nga tetë shtete paraqasëse dhe nga Turqia. Ata do të diskutojnë për rëndësinë, nevojën dhe mënyrat e përparimit të sipërmarrësisë dhe mësimit sipërmarrës, si një parimet e Aktit për ndërmarrje të vogla, faktor i rëndësishëm për rritje dhe për sigurimin e punësimeve të reja.
Në Samit do të nënshkruhet Karta për mësim sipërmarrës - një gurthemel për rritje dhe vende pune.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test