Përplasje në mes opozitës dhe pozitës për buxhetin - Bota Sot
Përplasje në mes opozitës dhe pozitës për buxhetin

Maqedonia

E premte, 22 qershor 2018

Përplasje në mes opozitës dhe pozitës për buxhetin

Më: 17 korrik 2017 Në ora: 16:54
Kuvendi i Maqedonisë

Dita e parë e debatit mbi rishikimin e buxhetit në Komisionin amë në Kuvend kaloi me përplasje të forta mes pozitës dhe opozitës.

Opozita kritikoi ashpër pushtetin aktual duke e akuzuar se nuk ka bërë analizat e duhura gjatë rishikimit të buxhetit.

Ata madje thonë se nuk janë respektuar rekomandimet e Pribesë, janë parashikuar shpenzime të panevojshme si dhe janë bërë punësime të reja pa pasur parasysh kriteret dhe nevojat e institucioneve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test