Zjarr në Kondovë - Bota Sot
Zjarr në Kondovë

Maqedonia

E diel, 20 gusht 2017

Zjarr në Kondovë

Më: 13 gusht 2017 Në ora: 00:08
ilustrim

Një zjarr i madh është përhapur pranë fshatit Kondovë, i cili gjendet në dalje të Shkupit, pranë rrugës për në Tetovë.

Banorët kanë shfaqur frikën se zjarri do të përfshi edhe shtet pite e tyre, të cilat ndodhen qindra metra larg zjarrit. Ata janë shfaqur të pakënaqur më ndërhyrjen e ekipeve zjarrfikëse dhe njësive tjera.

Zjarri po ndihmohet edhe nga erërat e forta që po fryjnë, të cilat po ndihmojnë në përhapjen e shpejtë të flakëve dhe po ua bënë më të vështirë punën ekipeve të zjarrfikësve.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test