Dardhishta zgjedhet Prokuror i ri republikan - Bota Sot
Dardhishta zgjedhet Prokuror i ri republikan

Maqedonia

E hënë, 15 tetor 2018

Dardhishta zgjedhet Prokuror i ri republikan

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 15:37
Ismail Dardhishta

Këshilli i Prokurorëve e ka zgjedhur Ismail Dardhishtën si prokuror të Prokurorisë Republikane. Pas disa vitesh përvojë në Gjykatën Kushtetuese, Dardhishta tashmë do të mbajë postin e prokurorit republikan, raporton Televizioni SHENJA.

Janë zgjedhur edhe Meri Trombeva si udhëheqëse e Prokurorisë së Lartë të Manastirit dhe Biljana Stevçeva si kryetare e Prokurorisë Themelore të Radovishit.

Në Prokurorinë Themelore të Shkupit dhe në sektorin për krim të organizuar, nuk janë zgjedhur kryetar, por vetëm ushtrues detyre meqë konkursi për këto vende dhe për vendet e tjera do të përsëritet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test