“Mamacita” kënga më e re e Gjigjit - Bota Sot
“Mamacita” kënga më e re e Gjigjit

Mediale Vip

E mërkurë, 26 shtator 2018

“Mamacita” kënga më e re e Gjigjit

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 18:21
Migjen Caka

A ju kujtohet parodia “Jasha Jom bo babe”?.

Migjen Caka, producent në Entermedia, është djaloshi që para disa vite kishte “shqipëruar” hitin botëror Gangnam Style duke e kthyer në një parodi që reflekton gëzimin e t’u bërit babë.

Image

Sot Migjeni, i njohur nën emrin artistik "Gjigji", ka publikuar disa këngë të reja, të cilat nxjerrin në pah talentin e këtij të riu në sferën e muzikës.

Kënga më e re që ka publikuar është “Mamacita” dhe kësaj radhe Gjigji i këndon dashurisë.

Image

Ai shkruan tesktet e këngëve të tij vetë, ndërsa muzikën kësaj radhe ia ka realizuar nga Egzon Surkishi nga Ebeats.

Klipi është realizuar nga Entermedia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test