Shumë yje do të këndojnë për kujtim të Whitney Houston - Bota Sot
Shumë yje do të këndojnë për kujtim të Whitney Houston

Mediale Vip

E enjte, 25 gusht 2016

Shumë yje do të këndojnë për kujtim të Whitney Houston

Më: 1 tetor 2012 Në ora: 14:45

Whitney Houston do të kujtohet në koncertin e mbushur me yje të muzikës, Grammy dhe do të ndiqet nga prodhimi i një albumi të saj “Greatest hits” e një seriali televiziv, teksa familja e këngëtares ende përballet me vdekjen e saj të papritur.
Celine Dion, Usher e Jennifer Hudson do të jenë mes performuesve që do të njoftohen nga kompania Recording Academy për koncertin “We Will Always Love You: Përshëndetje e Grammy për Whitney Houston” që do të transmetohet në rrjetin CBS më 16 nëntor.
Koncerti një orësh do të regjistrohet më 11 tetor në Los Angeles dhe do të përmbajë gjithashtu intervista e filmime të këngëtares së ndjerë, si dhe kujtime të saj nga artistë të ndryshëm.
Vdekja e Houston në moshën 48 nga mbytja aksidentale në vaskën e një hoteli në Beverly Hills përpara një ceremonie të çmimeve Grammy në shkurt, tronditi botën e muzikës. Autoritetet vlerësuan se vdekja e saj erdhi gjithashtu nga problemet e zemrës dhe përdorimi i kokainës, transmeton agjencia Noa.
Koncerti i veçantë në televizion do të koincidojë edhe me lëshimin më 13 nëntor të albumit variete “I Will Always Love You – The Best of Whitney Houston”, me 16 nga këngët më të njohura të Houston dhe disa të papublikuara më parë, siç është dueti “I Look To You” me R. Kelly, njofton kompania RCA.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test