Bleona Qereti vazhdon në Gjermani - Bota Sot
Bleona Qereti vazhdon në Gjermani

Mediale Vip

E shtunë, 27 gusht 2016

Bleona Qereti vazhdon në Gjermani

Më: 2 tetor 2012 Në ora: 12:31

Turit të koncerteve të këngëtares Bleona Qereti, në hapësirën mbarë shqiptare, i ka ardhur fundi, me koncertin e mbajtur në sheshin Nëna Terezë, në kryeqytetin shqiptar.
Pasi solli grupin e famshëm “Gipsy Kings” në Tiranë, Bleona ka udhëtuar drejt Evropës, duke u ndalur fillimisht në Venedik, për të kaluar çaste romantike me bashkëshortin e saj, Gani Bardha.
Por vetëm pak ditë i ka kaluar pa angazhime, pasi turneun promovues për albumin e parë në anglisht, Bleona e vazhdon me Gjermaninë.
Nëpërmjet rrjeteve sociale, ajo ka bërë të ditur se po qëndron në Duseldorf, ku edhe zhvillohet koncerti i saj i rradhës.
Nuk janë dhënë detaje tjera, prandaj akoma nuk dihet nëse ky koncert do jetë vetëm për publikun shqiptar, apo do të jetë ndonjë organizim më i madh dedikuar edhe publikut gjerman.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test