Dobësimi ekstrem i Matthew McCoanughey - Bota Sot
Dobësimi ekstrem i Matthew McCoanughey

Mediale Vip

E enjte, 25 gusht 2016

Dobësimi ekstrem i Matthew McCoanughey

Më: 8 tetor 2012 Në ora: 14:25

Kishte thënë që do të humbte 15 kilogramë për rolin në filmin e ti të ri dhe Matthew McConaughey e ka mbajtur fjalën.

Aktori amerikan duket shumë i dobësuar dhe gati për të xhiruar skenat e filmit “The Dallas Buyer’s Club’.

42-vjeçari interpreton në këtë film një person të prekur nga SIDA. Për këtë rol, McConaughey ka mundur konkurrencën e aktorëve si Brad Pitt dhe Ryan Gosling.

Filmi tregon historinë e vërtetë të Ron Wodroof, një elektriçist heteroseksual dhe homofobik, i cili vdiq në vitin 1992. Atij iu dha nga mjekët edhe gjashtë muaj jetë pas diagnostikimit të parë, por jetoi edhe gjashtë vite të tjera duke sjellë kontrabandë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ilaçe të ndryshme për të përballuar virusin HIV.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test