Dobësimi ekstrem i Matthew McCoanughey - Bota Sot
Dobësimi ekstrem i Matthew McCoanughey

Mediale Vip

E martë, 26 korrik 2016

Dobësimi ekstrem i Matthew McCoanughey

Më: 8 tetor 2012 Në ora: 14:25

Kishte thënë që do të humbte 15 kilogramë për rolin në filmin e ti të ri dhe Matthew McConaughey e ka mbajtur fjalën.

Aktori amerikan duket shumë i dobësuar dhe gati për të xhiruar skenat e filmit “The Dallas Buyer’s Club’.

42-vjeçari interpreton në këtë film një person të prekur nga SIDA. Për këtë rol, McConaughey ka mundur konkurrencën e aktorëve si Brad Pitt dhe Ryan Gosling.

Filmi tregon historinë e vërtetë të Ron Wodroof, një elektriçist heteroseksual dhe homofobik, i cili vdiq në vitin 1992. Atij iu dha nga mjekët edhe gjashtë muaj jetë pas diagnostikimit të parë, por jetoi edhe gjashtë vite të tjera duke sjellë kontrabandë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ilaçe të ndryshme për të përballuar virusin HIV.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test