Ato që nuk keni ditur për Nicole Scherzinger - Bota Sot
Ato që nuk keni ditur për Nicole Scherzinger

Mediale Vip

E hënë, 29 gusht 2016

Ato që nuk keni ditur për Nicole Scherzinger

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 18:56

Nicole Prescovia Elikolani Valiente, e njohur si Nicole Scherzinger, ka lindur më 29.06.1978 në Havaje, ndërsa famën botërore e ka arritur si lidere e grupit ‘Pussycat Dolls’. Pas shpërbërjes së grupit, ka filluar karrierën solo dhe aktrimin.

Nicole është një këngëtare dhe aktore e shkolluar, por a e keni ditur se i urren filmat horror dhe më së shumti kënaqet me mbrëmjet e qeta. Ne ju sjellim disa fakte që huk i keni ditur për të. Atë e tërheqin meshkujt që kanë vetëbesim. “Tek meshkujt më tërheq vetëbesimi. Natyrisht se nganjëherë dikush të pëlqen për shkak të pamjes fizike, por kur e njeh më mirë, fillon të të duket ndryshe. Më të rëndësishme janë vetëbesimi dhe kimia”, ka deklaruar ajo.

Ajo ka startuar përmes emisioneve rialiti. Producentët dhe agjentët e kishin vërejtur Nicole kur në vitin 2001 me atëherë grupin e vajzave "Eden's Crush", kishte fituar në një rialiti shou. Nicole është një besimtare e madhe dhe mundohet që çdo të diele të shkojë në kishë, ndërsa është e pasionuar edhe pas pastrimit të shtëpisë. Është interesant se në audicionin e saj të parë të këndimit, ajo edhe ka notuar.

Nicole qysh e vogël ka qenë e interesuar për këndimin, ndërsa në audicionin e parë është paraqitur në moshën 14-vjeçe dhe atë në kostumin e një sirene, ku më pas ka notuar në një pishinë dhe ka kënduar. Kur është e pikëlluar, ajo e shëron shpirtin e saj me muzikë reggae të Bob Marley, sepse kjo ia kujton shtëpinë dhe fëmijërinë. Bukuroshja këmbëgjatë e ka si problem saktësinë, kështu që vonohet edhe në ushtrime dhe takime të rëndësishme. “Do të vonohem edhe në varrimin tim”, kishte deklaruar ajo njëherë. Edhe pse paraqitet si pjesë e jurisë së shout ‘X Factor’, Nicole e ka pranuar se shumë rrallë shikon TV.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test