Nokia 3 del në shitje, këto janë karakteristikat e telefonit! - Bota Sot
Nokia 3 del në shitje, këto janë karakteristikat e telefonit!

Mobile

E martë, 22 maj 2018

Nokia 3 del në shitje, këto janë karakteristikat e telefonit!

Më: 19 qershor 2017 Në ora: 11:39
Nokia 3

Siç është premtuar, telefoni  Android, Nokia 3,  tani është në dispozicion për blerje në Indi. Çmimi është INR 9,499 ($ 147) dhe është i disponueshëm vetëm përmes kanaleve fizike në vendin aziatik.

Pajisja u bë zyrtare për Indinë më parë këtë javë, së bashku me Nokia 5 dhe Nokia 6. Dy të fundit nuk janë ende në dispozicion në vend – porositë për Nokia 5 do të fillojnë nga 7 korriku e tutje, ndërsa Nokia 6 do të jetë gati për para-porosi duke filluar nga 14 korriku.

Nokia 3 vjen me specifikat e nivelit fillestar në bord, duke shfaqur një ekran 5 inç që ofron një rezolucion prej 1280 piksel me 720 pikselë, Mediatek MT6737 i çiftëzuar me 2GB RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme në bord.

Karakteristika të tjera përfshijnë kamerën e pasme dhe të frontale me nga 8MP, një bateri prej 2,650 mAh, lidhje LTE dhe Android 7.0 Nougat si sistem operativ jashtë kutisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test