Qeni robot takohet me qentë e egër, reagimi i tyre do t’ju habisë - Bota Sot
Qeni robot takohet me qentë e egër, reagimi i tyre do t’ju habisë

Ndryshe

E mërkurë, 15 gusht 2018

Qeni robot takohet me qentë e egër, reagimi i tyre do t’ju habisë

Më: 3 dhjetor 2017 Në ora: 11:46
Ilustrim

A mund të pranohet një qen robot lehtë në tufën e egërsirave?

Një pamje e cila do të ju mahnisë ju pret që ta shihni.

Një qen robot është spiuni i qenve të egër në natyrë. Ai është lënë krejtësisht i vetëm në mënyrë që të shihet nëse qentë e tjerë do ta pranojnë apo jo.

Ngjyrën e ka të njejtë, ndërkaq për t’u mbrojtur i ka edhe sjelljet e ngjajshme, ashtu që të mos vërehet.

Të vegjlit e tufës më lehtë e pranojnë, ndonëse i afrohen, ‘e kërcënojnë’ në formën e tyre. Por roboti luan bishtin dhe sillet normalisht, për të mos dyshuar të egrit në të.

Por rreziku i madh është tek qentë e rritur. Ata i afrohen, e shohin mirë, i sillen vërdallë. Fatmirësisht nuk shohin diçka të ndryshme, prandaj e pranojnë në tufën e tyre. Përmes syve të tij, shihen pamjet më të mira ndonjëherë në tufën e qenve të egër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test