Murgu budist kapet duke vjedhur të brendshmet e një gruaje - Bota Sot
Murgu budist kapet duke vjedhur të brendshmet e një gruaje

Ndryshe

E premte, 17 gusht 2018

Murgu budist kapet duke vjedhur të brendshmet e një gruaje

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 15:30
Pamje nga video

Një murg budist u dëbua nga tempulli i tij pasi u kap nga kamerat e sigurisë duke vjedhur të brendshmet e një gruaje.

Sipas mediave të huaja,  bëhet fjalë për murgun budist i cili kishte vjedhur disa palë të brendshme në Suphaburi, Tajlandë, javën e kaluar.

Pamjet e kamerave të sigurisë thuhet se tregojnë murgun me emrin Theeraphap Worradilok, 49 vjeç, duke vjedhur të brendshmet e gruas, pasi ajo i kishte vendosur për tharje.

Murgu thuhet se u kap pasi pronari i shtëpisë Kittisak Khajornnetikhun, 40, kishte kuptuar se të brendshmet e gruas dhe vajzës së tij kishin humbur dhe kishte shikuar pamjet e kamerës. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test