E frikshme: Në vend të peshqëve deti i mbushur me mbeturina plastike - Bota Sot
E frikshme: Në vend të peshqëve deti i mbushur me mbeturina plastike

Ndryshe

E hënë, 24 shtator 2018

E frikshme: Në vend të peshqëve deti i mbushur me mbeturina plastike

Më: 7 mars 2018 Në ora: 13:08
Foto ilustruese

Pamje të frikshme se si deti po pushtihet nga mbetje njerzore të plastikave e qeseve. 

Në videon  e mëposhtme shikojmë filmimet e një zhytësi në një det të ndotur nga mbetjet plastikë.

Aty ka gjthçka që nuk duhet të ketë në atë det,. 

Plastika, gota, shishe qese e mbeturina të çfardo lloji që po shkatërrojnë ambjentin dhe jeten e gjallë në det.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test