Ja si dilet nga kriza politike shtetërore - Bota Sot
Ja si dilet nga kriza politike shtetërore

Opinione

E premte, 25 maj 2018

Ja si dilet nga kriza politike shtetërore

Nga: Haki Bunjaku Më: 17 gusht 2017 Në ora: 08:34
Haki Bunjaku

Duhet të lindet mbinjeriue (kush mundet ta pret) të vihet në krye të masës, të arsimit, të policisë, të FSK-së dhe të administratës dhe të uëdheq protestë gjithëpopullore (me fjalë tjera puç.)

Ja të ndërrohet udhëheqja banditeske, ja të ndërrohet populli!

Kështu hallakamë si është nuk bën, nuk shkon. Prandaj urgjentisht duhet diçka të ndërrohet, se na piu e zeza për shumë mot.

Të kidnapohen të gjithë qorrçytykët e politikës, të vihen në pranga e të mbahen në burgje.

Derisa ata mrizojnë, të mbahen zgjedhjet me kandidat të papërlyem dhe të vihen në krye të shtetit funksional. Në shtetin me udhëheqje të pastër, të themelohet gjyqësia e paanshme, para së cilës këta qorrçytykët që uzurpuan shtetin e shkretëruan vendin të përgjigjen penalisht dhe të marrin dënime të meritueshme (mesatarisht nga 10 vite heçje lirie).

Kjo pushtetarëve të ardhshëm do t'u shërbejë si shkollë edukative.

Tentimi i tashëm pë kalolicione i ngjan pazarit të çergarëve me kuaj, ku askush nuk fiton,vetëm bëjnë tramp.

Ata që tash po tentojnë të bëhen gati për të pri në pushtet e shtet,janë krejt hajna e kriminelë dhe mut mbas muti,që e mira e së mirës është vetë të tërhiqen.

Po su bë kështu zgjidhje nuk ka, vetëm magjuphane, ku të njëjtit prapë do të vjedhin, do të reketojnë e do të korruptojnë dhe mbi të gjitha gjyqet do t'i mbajnë nën sundim.

Të gjithëve fshisë e të pastrohet terreni politik shtetëror!!!

Nuk mund të durohen kjo garniturë idiotësh politikë deri në pafundësi!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test