Këta janë pesë më të votuarit e koalicionit LDK-AKR-Alternativa në Pejë - Bota Sot
Këta janë pesë më të votuarit e koalicionit LDK-AKR-Alternativa në Pejë

Peja

E premte, 22 qershor 2018

Këta janë pesë më të votuarit e koalicionit LDK-AKR-Alternativa në Pejë

Më: 14 qershor 2017 Në ora: 14:55
Foto ilustrim

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti është kandidati më i votuar në Pejë me 8807 vota.

Pas tij radhitet Kujtim Shala me 5750, e treta është Vjosa Osmani me 4236 vota e pasuar Ramiz Kelmendi me 3569 dhe Besa Gaxherri me 2008 vota.

Numër të konsiderueshëm të votave kanë marrë edhe anëtarët e ri të LDK-së, Driton Selmanaj me 2096 vota dhe Lumir Abdixhiku 1806.

Edhe Behgjet Pacolli i AKR-së në Pejë ka arritur të marrë 1446 vota, kurse dy themeluesit e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka marrë 1299 vota dhe Ilir Deda 1271.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test