Sizane Selimi Sadiku - Bota Sot
Sizane Selimi Sadiku

Perkujtime

E premte, 22 qershor 2018

Sizane Selimi Sadiku

Më: 20 maj 2017 Në ora: 02:02
Sizane Selimi Sadiku

Me 21 maj 2017 u bën 2 Vite pa Ty e dashur Nënë, Grua, Gjyshe dhe Vjehërr e dashur.

Koha shëron të gjitha plagët por dhimbjet nuk shërohen kurrë, si mund të jetë mirë kur vjen çdo ditë dhe çdo Vit, ku ti këtu mungon, çdo gjë na duket e zbehtë pa ty. Na duket sikur çdo gjë ka ndodhur vetëm pak ditë më parë. Trishtohet Shpirti vajton Zemra Loti nuk ndalon edhe pse e dimë që vdekja nuk ka kthim, ndonjëherë nuk ja vlen pa ty te jetohet, dhe sot u bën 2 vite pa ty, na duket si sot ata sytë e tu qe na shikonin me ëmbëlsi. Zëri jot i ngrohtë që çdo her na beri të jetojmë thjesht jemi të gjallë por edhe të vdekur pa ty, edhe pse nuk jemi bashke ti je pjesë e jetës ton qe do jetosh gjithmonë në Zemrat tona. Ne jemi duke u përpjekur të jemi të fort, ashtu siç ke qenë ti e fort dhe e guximshme.

Të kemi dashtë dhe të duam me gjithë zemrën dhe me gjithë shpirtin tonë.                       
Të kujtojnë e kurrë nuk do të harrojnë: Burri Miftari, djemtë Arbuloni dhe Arbnori, Vajza Arjeta, Reja Saranda dhe Nipi Joriku

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test