Fazli (Tahir) Kurbogaj - Hajrije (Seferaj) Kurbogaj - Bota Sot
Fazli (Tahir) Kurbogaj - Hajrije (Seferaj) Kurbogaj

Perkujtime

E martë, 22 maj 2018

Fazli (Tahir) Kurbogaj - Hajrije (Seferaj) Kurbogaj

Më: 19 qershor 2017 Në ora: 02:20
Fazli (Tahir) Kurbogaj - Hajrije (Seferaj) Kurbogaj

Ditë, vite e decenie kaluan e kujtimi për Ju nuk u shua, i dashuri ynë Baba, gjyshë e vjehërr, sepse ishe shëmbëlltyrë e pa shlyer jo vetëm  për ne por edhe më gjerë.

Ishe dhe mbetesh burrë i besës e qëndresës, guximit e sakrificës, I Rugovës, i vërtet që nuk ju përkule as vdekjes para tytave të armikut andaj pusho i qetë se edhe ne pasardhësit tu e kemi më lehtë dhe ndihemi krenarë që të patëm të tillë.

_____________________

Hajrije (Seferaj) Kurbogaj

(1935 - 2006)

11 vite si dhjetë shekuj nga vdekja e juaj e hershme që të ndau nga jeta dhe  nga fëmijët tuaj që me aq shumë mundime i rrite, edhe pse me varfëri.

Ishe dhe mbete gjithmonë krenaria jonë, ndërsa ne pasardhësit tuaj sot po jetojmë me kujtimet më të sinqerta për ju si një Nënë, gjyshe e vjehërr ,të pashlyer në kujtimet tona të cilat na e lehtësojnë dhembjen dhe pikëllimin për Ju deri në amshim.

Kujtimi për ju udhërrëfim për ne. Ju kujtojnë gjithmonë: Nurija, djemtë, vëllezërit Tahiri, Qazimi, Rrustemi e Sadiku, rejat, bashkëshortja, nipat e mbesat, vajzat e djemtë, si dhe mbarë familja Kurbogaj nga Rugova, Zahaqi, Peja dhe nga Diaspora.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test