Havë (Sylaj) Tahirsylaj - Bota Sot
Havë (Sylaj) Tahirsylaj

Perkujtime

E martë, 17 korrik 2018

Havë (Sylaj) Tahirsylaj

Më: 18 gusht 2017 Në ora: 00:15
Havë (Sylaj) Tahirsylaj

U bënë Një muaj që kur vdekja të ndau nga ne.

Jetoj në pritje dhe shpresë se Ti nuk ke ikur nga kjo jetë , por një ditë do të kthehesh në mesin tonë,

sepse jeta nuk paska kuptim pa Ty , pa fjalët tua , buzëqeshjen tënde dhe dashurin tënde që ti pate për neve.

Vdekja jote ishte shumë e hidhur dhe shumë e rëndë për ne ,saqë nuk po mund të pajtohem me ikjen tënde , pa as të fundit fjalë lamtumirë  Bija ime.

Ne u ndamë vetëm fizikisht , jetojmë me plagë , pikëllim dhe dhembje të madhe për Ty e shtrenjta Nëna ime . 

S'ka fjalë , s'ka lot e as ngushëllim që shuan mallin për Ty.

Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë.Ti ike , por krenaria dhe fjalët tua gjithmonë do të mbesin udhërrëfyesit e mi.

Përjetësisht të kujton : Vajza Hata , mbesat Vendona dhe Marigona , Wien - Austri.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test