Arbër Rexhepi - Bota Sot
Arbër Rexhepi

Perkujtime

E shtunë, 26 maj 2018

Arbër Rexhepi

Më: 9 shtator 2017 Në ora: 00:45
Arbër Rexhepi

2 vite pa më të dashurin tonë 

Në këto ditë  ndjejmë mot të ftoftë me re e shi , ashtu si në fytyrat tona të mbuluara nga lotët se si po ikin muajt pas largimit tënd.. Sot 2 vite pa Ty, eshte sikur te na iknin 2 pranvera me sy te mbyllur nga zemrat e perlotura. Vuajtja e largimit tend vetem sa vjen e na kaplon të tërët, e me shumë se asnjeher tani e ndjejm mungesen tende, ngrohtesinë  tende, te buzëqeshurën tende, dhe çdo gje tjeter qe na lidhi ne kete jetë me TY.Nuk eshte e lehtë tani teksa po kalojnë muaj pa të  parë dhe pa të  pasur pranë nesh, por eshte edhe aq e veshtirë  të ballafaqohemi çdo ditë e me shumë me dhimbje të  medha ne shpirt qe vin e vetem shtohen. Por një gjë  kur e mendojmë  na ngushëllon në shpirt sepse ne e dimë që  ke zene vend ne parajsë  i rrethuar nga lulet me bukura qe mund te jen ashtu sikur te mirat qe i ke bere ne kete bot qe do te mbetesh perher i gjallë i nga veprat e tua që  per çdo kënd do mbeten te paharruara.
 Te kujtojmë me shumë mallë e dashuri më i shtrejti ynë Arber. 

Te kujtojmë me mallë : Axha Shefiki , xhixhi Fitnetja, Blendi, Blendina, Edona dhe Rifati 

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test