Arbër Rexhepi - Bota Sot
Arbër Rexhepi

Perkujtime

E shtunë, 26 maj 2018

Arbër Rexhepi

Më: 9 shtator 2017 Në ora: 00:46
Arbër Rexhepi

2 vite pa më të dashurin tonë 

Sa shpejt ditët  po ikin, sa shpejt u bëne 2 vite pa Ty , nuk është vetëm dhimbja e dy vite pa Ty por është sikur jeta e dy viteve na iku përpara dhe nuk patëm mundësinë ti shihnim ditët se si iknin nga sytë  e përlotur dhe zemrat e rëndoma, nga dhimbja me e madhe e shpirtit ton, nga vdekja jote qe na le te vetem ne kete bote. Kujtimet per Ty nuk harrohen tash e asnjeherë edhe pse Ti nuk je më me ne, te ndjejm afer ne qdo çast e moment, ndjejm zerin dhe buzeqeshjen tende qe te lumtur na bente, ndjejmë  aromen dhe gjithqka tenden, por eshte ndryshe, ndryshe sepse Ti nuk je aty me ne për ti përjetuarr çastet e lumtura dhe të hidhura, dhe na le mbrapa me zemra te coptuara dhe krah te thyer, me nje ndjenjë që eshte veshtirë  ti numërosh ditet e ikjes tende teksa po shtohen e po kalojn muaj, me aq dhimbje te fort e te rendom, ne Ty të kujtojmë  në çdo hap, ne çdo rast dhe moment te jetes ton. Do kalojn edhe shum muaj vite dhe dekada te tjera, por nuk do e ndjejm veten ashtu si ishim dikur, ashtu si valet e detit ne u tretem kur dheu u hedh mbi trupin tend kuptuam edhe se sa e pavlerë do te jetë kjo bot pa më të dashurin e familjes tonë , pa ARBERIN tonë . Do të mbetesh gjithmon kujtimi me i shtrenjtë dhe më  i dhembshem ne zemrat tona.

Te kujtojmë me mallë : Axha Arsimi, gruaja e axhes  Shqipja, Alea, Nina dhe Alni .

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test