Arbër Rexhepi - Bota Sot
Arbër Rexhepi

Perkujtime

E martë, 17 korrik 2018

Arbër Rexhepi

Më: 9 shtator 2017 Në ora: 00:47
Arbër Rexhepi

2 vite pa më të dashurin tonë

Edhe nje vit tjeter shkoj dhe akoma s'mund ta  themi dot qe ishe dje e nuk je sot, eshte sikur po jetojmë një ëndërr . Ishe pjesë e jetës tonë por tani po fle nën hijen e ëndrrave tona . . Sa vështirë qenka ta vazdojmë jetën  para kur Ti nuk je me  ne dhe asgje nuk eshte me sikur perpara.  Shpirti yt tani larg nga ne, ne parajsë  strehë  ka gjetur, por të  ndjejmë  afër edhe pse nuk je. Sot u bene dy vite pa buzqeshjen, fjalet dhe ngrohtesin tende,por do kalojn edhe shume vite pa Ty por malli dhe dhembja per Ty nuk do mund ta gjejnë askund qetësinë që të shuhen. Zemres tone i ështe shtuar nje dhimbje e madhe nga vdekja jote, por per aq sa jetove na le mbrapa me plot krenari dhe mburrje per Ty.Gjithmone do te mbetesh loqka e tetes Arber.

Të kujtojmë me mallël: Tezja  Miradije, burri tezes Galipi dhe fëmijet Bunjamini, Bjondina dhe Andi.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test