Musa (Jahë ) Zeqiraj - Bota Sot
Musa (Jahë ) Zeqiraj

Perkujtime

E diel, 15 korrik 2018

Musa (Jahë ) Zeqiraj

Më: 19 shtator 2017 Në ora: 00:20
Musa (Jahë ) Zeqiraj

Sot u bë një muaj pa bashkëshortin, babain, vëllaun dhe gjyshin tonë të dashur

Dhembja nuk shprehet as me fjalë as me lotë, ajo është thellë në brendësinë e shpirtit tonë.

Ishe shembull i mirësisë, bujarisë dhe krenaria e familjes sonë, i buzëqëeshur, i dashur, zemërgjërë e human.

Do ti ndjekim hapat dhe veprat e tua, dhe shpresojmë që një ditë do të jemi sado pakë si ti, që edhe gjenaratat që vijnë mbas nesh të jenë krenare me ne, ashtu siq ishim dhe do të jemi ne me Ty.

Fytyra jote e dashur dhe e ëmbël nuk do të harrohet kurrë.

Do të kujtojmë aq sa zgjatë jeta. Ti do të jetosh i gjallë për jetë në zemrën e gjithë neve.

Të përkujtojnë me mall : Bashkëshortja, fëmijët, vëllezërit, motrat, nipat dhe mbesat.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test