Havë (Sylaj) Tahirsylaj - Bota Sot
Havë (Sylaj) Tahirsylaj

Perkujtime

E shtunë, 21 korrik 2018

Havë (Sylaj) Tahirsylaj

Më: 23 shtator 2017 Në ora: 00:02
Havë (Sylaj) Tahirsylaj

Sot u bënë dy muaj pa Ty Nëna ime.


Isha e lumtur kur të kisha pranë , por vdekja të ndau nga unë Nëna ime, e shtrenjta ime.

Kaluan ditë, u bënë plot  Dy muaj kur shkove nga kjo botë, plot 2 muaj pa Ty, plot Dy shekuj pa buzëqeshjen tënde të ëmbël e me plot jetë.

Dhembja nuk shërohet  as me fjalë as me lot, ajo është thellë në brendësinë e shpirtit tim.
Ishe shembull i mirësisë, bujarisë dhe krenarisë tonë.

Nënë përherë do të jesh  me mua, sepse ashtu jetove që të mos të vdesësh kurrë.

Të kujtoj përgjithmonë  : Vajza Sheribani , je e pavdekshme  në zemrën timë Nëna ime e shtrenjtë !

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test