Avdyl (Asllan) Beqiraj - Bota Sot
Avdyl (Asllan) Beqiraj

Perkujtime

E mërkurë, 18 korrik 2018

Avdyl (Asllan) Beqiraj

Më: 25 shtator 2017 Në ora: 00:14
Avdyl (Asllan) Beqiraj

Me lot në sy dhe zemër të thyer e shkruaj kujtimin për Ty.

Ishte natë e madhe kur Ti ike . Nëna të priste të vish të festonim Fiter Bajramin së bashku si çdo herë, por Ti erdhe jo si më parë. Ardhja e juaj ishte për të marrë lamtumirën e fundit nga të gjithë të dashurit e tu dhe vazhdove rrugën drejt parajsës.

Do ti mungosh Nënës, Motrave, vëllezërve, Bashkëshortes, djemve, nipava, mbesave, shoqërisë ,mbarë farefisit, dhe gjithë atyre që të njohën, dhe dhembjen që e ndanë me neve me këtë humbje të madhe.

Të përkujtojnë me shumë mallë dhe respekt: Nëna Ajshja, motrat Fatimja, Servetja dhe Sanija, vëllezërit Ismeti, Fikreti me familje, Bashkëshortja Gjejlonja, djemtë Edonisi dhe Edolindi, nipat, mbesat, dhe mbarë farefisit Beqiraj nga Strellci  i Ulët i Deçanit.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test