Shaban (Idriz) Dukaj - Bota Sot
Shaban (Idriz) Dukaj

Perkujtime

E hënë, 16 korrik 2018

Shaban (Idriz) Dukaj

Më: 26 shtator 2017 Në ora: 00:39
Shaban (Idriz) Dukaj

Gjatë viteve që jetove, ishe shumë i dashur për familjen, le aq shumë miq e shoqëri, fjalë dhe vepra të mira që sot çdo kund i takojmë, 

andaj emri juaj nuk do të harrohet kurrë, emër i cili është trashëguar nga nipi Shabani i vogël.

Ngrohtësia, mirësia dhe dashuria e jote na mungon  shumë , por malli dhe dashuria për Ty do të jetë gjithmonë me ne.

Koha nuk shëron plagët, ajo të mëson si të jetohet me to.

Të përkujtojmë për jetë e motë. Të Shpërbleftë me xhenet Baba i madhi Zot!

Të përkujtojnë : Bashkëshortja Ganimeti, djemtë Berati, Murati, Korabi, vajza Saranda, vëllau Qazimi, Axha Salihi, rejat Arbëresha, Valentina dhe Mbulesa, nipat Shabani, Omeri, Eroni dhe mbesa Lijana, si dhe mbarë Familja Dukaj nga Drenoci i Deçanit, Suedia, Belgjika dhe Zvicra.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test