Dalin disa nga emrat e listës së LDK-së, ja cilët u përjashtuan - Bota Sot
Dalin disa nga emrat e listës së LDK-së, ja cilët u përjashtuan

Politika

E mërkurë, 25 prill 2018

Dalin disa nga emrat e listës së LDK-së, ja cilët u përjashtuan

Më: 19 maj 2017 Në ora: 21:40
LDK

(E plotësuar) - Sipas burime brenda LDK-së, në listë nuk janë përfshirë ish deputeti Fatmir Rexhepi, Hatim Baxhaku, Shpetim Bulliqi, Adem Salihaj, kurse Vjosa Osmani mendohet se do jetë në listën për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit.

Dalin disa nga emrat e listës së LDK-së, ka të rinj dhe shumë befasi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka formuluar listën e deputetëve që ka gjithsej 72 anëtarë.

Media po përfol disa nga këta emra, që sigurt kanë kaluar në listën prej 72 kandidatësh.

Pritet që ndërkohë të dalin edhe emrat e tjerë.

Image

 

Lidhja Demokratike propozon këta emra për deputetë.

Ata janë:

Avdullah Hoti

Arben Gashi

Vlora Dumoshi

Besa Zogaj

Doruntinë Maloku

Anton Quni

Imet Rrahmani

Arban Abrashi

Skender Hyseni

Fidan Rekaliu

Lutfi Zharku

Rita Hajzeri

Naser Rugova

Florian Dushi

Bajram Gecaj

Agim Krasniqi

Valbon Krasniqi

Aferdita Bifar

Haxhi Avdyli

Kujtim Shala

Ramiz Kelmendi

Dardan Veliu

Lumir Abdixhiku

Driton Selmanaj

Valdet Hoxha

Blerim Granica

Ismet Beqiri

Njomza Emini

Haki Demolli

Teuta Rugova

Hazir Borovci

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test