“E premtja e zezë” bllokon Prishtinën - Bota Sot
“E premtja e zezë” bllokon Prishtinën

Prishtina

E diel, 17 dhjetor 2017

“E premtja e zezë” bllokon Prishtinën

Më: 24 nëntor 2017 Në ora: 17:00
Pamje nga Prishtina

E njohur si “E premtja e zezë” ose “Black Friday”, kjo ditë e ka gjenezën në SHBA, në Ditën e Falënderimeve. Gjatë kësaj të premte, dyqanet gjithandej vendit bëjnë zbritje të jashtëzakonshme dhe blerësit kanë mundësi që brenda vetëm pak orësh ta shfrytëzojnë këtë zbritje.

“Black Friday” ka vite që praktikohet edhe në Kosovë. Megjithatë, kjo e premte shkakton edhe shumë kokëçarje, sidomos në trafik.

Fotografitë e fundit që vijnë nga Prishtina tregojnë kaos të plotë. Bllokada në trafik është si kurrë më parë. Kjo edhe i ka zemëruar shumë shoferët.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test