Vetitë çudibërëse të uthullës së mollës, ja problemet e lëkurës që kuron - Bota Sot
Vetitë çudibërëse të uthullës së mollës, ja problemet e lëkurës që kuron

Shëndetësia

E premte, 27 prill 2018

Vetitë çudibërëse të uthullës së mollës, ja problemet e lëkurës që kuron

Më: 19 qershor 2017 Në ora: 23:42
Ilustrim

Vetitë e pH-së, acidet natyrore alfa-hidroksi dhe acid acetik e bëjnë uthullën e mollës një përbërës ideal për të trajtuar thuajse të gjitha problemet e lëkurës. Uthulla vepron si një agjent qetësues dhe riparues për lëkurën. Uthulla ka një nivel pH shumë të ngjashëm me lëkurën e njeriut dhe acidet natyrale minimizojnë poret tonifikojnë lëkurën dhe i jep shkëlqim. 

Më poshtë do të lexoni të gjitha mënyrat se si mund ta përdorni uthullën e mollës për të kuruar probleme të ndryshme të fytyrës 

Acidet alfa-hidroksi mund të ndihmojnë në pastrimin e lëkurës nga qelizat e vdekura. Me kalimin e kohës, përdorimi i rregullt i uthulles mund të ndihmojë në zbehjen e shenjave dhe njollave të lëkurës. 
Përdorni një top pambuku për të aplikuar uthullën e mollës për 30 minuta në lëkurë. Përsëriteni dy herë në ditë deri në gjashtë javë për rezultate më të mira.

Puçrra fytyre
Acidi malik i gjetur në uthullëm e molles e bën atë një pastrues të shkëlqyer të fytyrës. Jo vetëm që zbut lëkurën, por gjithashtu funksionon si agjent pastrues antifungal dhe antibakterial.

Uthulla e mollës mund të ndihmojë gjithashtu në minimizimin e poreve dhe përmirësimin e qarkullimit të gjakut, duke e bërë kështu një zgjidhje të shkëlqyer natyrale për tonerin e lëkurës.

Aplikimi: Përzihet ½ filxhan ujë dhe ½ filxhan uthull molle me disa pika vaj livandoje . Aplikojeni direkt në lëkurë me një top pambuku .

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test