Nënshkodra dhe rreziku i përmbytjeve - Bota Sot
Nënshkodra dhe rreziku i përmbytjeve

Shkodra

E hënë, 24 shtator 2018

Nënshkodra dhe rreziku i përmbytjeve

Më: 11 tetor 2017 Në ora: 07:55
Shkodra

Fillimi i stinës së reshjeve ka risjellë vëmendjen drejt Nënshkodrës, si zona më e rrezikuar në Shqipëri nga përmbytjet. Megjithë investimet e kryera vitet e fundit për riaftësimin e argjinaturave, Nënshkodra vazhdon të përballet me probleme përsa i përket mbrojtjes nga përmbytjet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test