Një muze për artifaktet kulturore të Shkodrës - Bota Sot
Një muze për artifaktet kulturore të Shkodrës

Shkodra

E martë, 18 shtator 2018

Një muze për artifaktet kulturore të Shkodrës

Më: 16 tetor 2017 Në ora: 09:27
Muzeu

Në Shqipëri, ndryshimet e jetesës në 20 vitet e fundit në fshat, kanë nxjerrë në pah nevojën për ruajtjen e një baze materiale që po shndërrohet në pjesë të trashëgimisë kulturore.

Kjo ka shtyrë disa banorë të njësisë administrative “Ana e Malit”, në Bashkinë e Shkodrës, të mbledhin objekte të zonës që po lihen në harresë dhe t'i ekspozojnë në një muze, brenda mjediseve të një shkolle.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test