Hojt Ji do të jetë ambasadori i ri amerikan në Shkup - Bota Sot
Hojt Ji do të jetë ambasadori i ri amerikan në Shkup

Shkupi

E premte, 15 dhjetor 2017

Hojt Ji do të jetë ambasadori i ri amerikan në Shkup

Më: 29 nëntor 2017 Në ora: 11:32
Hojt Brajan Ji

Hojt Brajan Ji do të jetë ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoni, raportoi “Al Xhazira Balkans”. Informacionin e ka konfirmuar edhe Stejt Departamenti për korrespodentin e “Al Xhezirës” në Uashington, transmeton Express.

Hojt Ji do të zëvendësoj Xhes Bejlin, i cili u emërua në vitin 2014, transmeton. Ji është diplomat karriere dhe për momentin mban postin e zëvendës asistentit të sekretarit për Evropë dhe çyshtje evropiane në administratën e SHBA-vë në Uashington. Ai është përgjegjës për raportet e SHBA-ve me vendet e Evropës Qendrore dhe Juglindore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test