Ministri Panariti, vizitë zyrtare në Qipro - Bota Sot
Ministri Panariti, vizitë zyrtare në Qipro

Shqipëria

E premte, 29 korrik 2016

Ministri Panariti, vizitë zyrtare në Qipro

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 11:26

Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, me ftesë të ministres së Jashtme qipriote, znj.Erato Kozako - Marcoullis, fillon sot një vizitë zyrtare në këtë vend, i cili mban presidencën e radhës së BE-së.

Në agjendën e vizitës së ministrit Panariti, veç takimit me homologen Erato Kozako-Marcoullis, parashikohen takime edhe me presidentin e Qipros, kryetarin e parlamentit, etj.

Në këto takime, sipas zyrës së shtypit të MPJ-së pritet të diskutohen çështje të integrimit të Shqipërisë në BE, ato të bashkëpunimit dypalësh dhe zhvillimeve në rajon.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test