Brace: Ja dokumentat, MM nuk shënon mbi to që janë sekrete shtetërore - Bota Sot
Brace: Ja dokumentat, MM nuk shënon mbi to që janë sekrete shtetërore

Shqipëria

E premte, 26 gusht 2016

Brace: Ja dokumentat, MM nuk shënon mbi to që janë sekrete shtetërore

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 13:28

Deputeti socialist Erjon Brace reagoi sot ndaj deklaratave të Ministrit të Mbrojtjes Arben Imami që kërcënoi se cdokush që nxjerr dokumentat sekrete do të përgjigjet para ligjit.

Brace sqaroi sot gjatë një konference për mediat se dokumentat që ka bërë publike nuk janë të klasifikuara si sekret shtetëror.
“Dokumentat që ne kemi publikuar nuk janë dokumenta sekrete shtetërore sepse sekret shtetër ëshët ai që ka të bëjë me sekrete të shtetit shqiptar”.

Një nga një, Brace tregoi dokumentat që zotëron duke shpjeguar se në asnjë fletë të tyre nuk shënohet se janë dokumente sekrete.
“Të gjitha dokumentat që kemi paraqitur nuk shënojnë mbi to, sic e kërkon ligji nëse do ishin sekrete, që materiali i tyre është. Aty shënohet data. Por asnjë përcaktim se është dokument sekret, konfidencial apo material i kufizuar”.

Deputeti Brace theksoi se dokumentat që ai zotëron dëshmojnë vetëm korrupsionin masiv të Imamit dhe disa gjeneralëve që kanë trafikuar armë kundrejt përfitimeve.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test