Viti i ri akademik, Qyteti Studenti gati për banorët - Bota Sot
Viti i ri akademik, Qyteti Studenti gati për banorët

Shqipëria

E hënë, 29 gusht 2016

Viti i ri akademik, Qyteti Studenti gati për banorët

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 17:00

Qyteteti Studenti këtë vit do të strehojë më shumë se 6200 studentë të ardhur jo vetëm nga mbarë Shqipëria por edhe nga Kosova, Maqedonia, Bullgaria, Italia, Kina.

Drejtori i këtij "Qyteti " Bujar Brovina se godinat janë gati për akomodimin e studentëve,me një numër jo më shumë se 2-3 në dhomë, ndërkohë që për të gjithë ata që akoma nuk janë regjistruar afati i regjistrimeve shtyhet deri më datën 15 tetor.

Edhe vetë studentët që sapo kanë ardhur, shprehen të kënaqur për kushtet e ofruara dhe thonë se kjo është mëse e përshtatshme për një jetë studentore ku mundësitë financiare janë të pakta.

Ndërsa në lidhje me të ashtëquajturën “godina e çifteve”, inxhinierët thonë se do të jetë gati për të pritur studentët më 15 tetor ku do kenë përfunduar edhe punimet e fundit.

Sipas drejtorit kjo godinë ofron kushte sipas standarteve bashkëkohore dhe do kenë mundësi të akomodohen jo vetëm të dashuruarit, të fejuarit por edhe familjarët apo motër-vëlla.

Brovina gjithashtu ka premtuar se vitin tjetër do të ofrohen 4 bujtina të tjera me standarte të larta.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test