Arrestohet Asllan Patrioti, kordinatori i grevës urisë - Bota Sot
Arrestohet Asllan Patrioti, kordinatori i grevës urisë

Shqipëria

E diel, 28 gusht 2016

Arrestohet Asllan Patrioti, kordinatori i grevës urisë

Më: 18 tetor 2012 Në ora: 00:07

Pak minuta më parë policia ka arrestuar Asllan Patriotin, kordinatorin e grevës së urisë. Policia ka përdorur vendimin e gjykatës për mbylljen e grevës për ta konsideruar vazhdimin e saj pas orës 12 të paligjshëm dhe ka arrestuar z. Patrioti.
Gjatë një konference për shtyp në mbrëmje, Patrioti deklaroi se nuk do të dalin nga greva dhe nëse I nxjerrin me forcë do të zhvendsen në një vend tjetër afër ambasadës amerikane.
Sonte në atdhe është rikthyer me ambulanc mha Greqia, Gjergj Ndreca, heroi I kësaj greve, I cili ishte për kurim në Selanik, pas aktit të vetflijimit nga ku mori plag të rënda në trup.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test