Asambleja e PS-së miraton platformën elektorale - Bota Sot
Asambleja e PS-së miraton platformën elektorale

Shqipëria

E enjte, 01 shtator 2016

Asambleja e PS-së miraton platformën elektorale

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 16:54

Partia Socialiste ka miratuar platformën dhe startegjinë elektorale në funksion të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013. Në Asamblenë Kombëtare, kryesocilaisti Edi Rama, ka evidentuar elementët e strategjisë, si dhe momentet ku duhet të përqendrohen të gjithë anëtarët e Asamblesë, si dhe të gjitha degët e partisë për organizimin e zgjedhjeve. Kryetari Rama ka deklaruar se në janarin e ardhshëm do të nisë fushata derë më derë e të gjithë zyrtarëve të partisë, ku do t’i bëhet e ditur qytetarëve programin i PS-së. Rama ka nënvizuar nevojën për të punuar më së shumti me zgjedhësit e pavendosur. Një ndër elementët kryesore të strategjisë, së prezantuar nga Rama kishte të bënte me koalicionin politik, që sipas kryesocialistit do të bazohet tek parimet, merita dhe korrektësia. Sekretari Organizativ Blendi Klosi, në përfundim të mbledhjes, tha se do të përçojë tek elektorati arsyet se përse duhet të votohet PS-ja.

Në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare, kanë marrë pjesë edhe përfaqësues të partisë në të 66 Zonat e Administrimit Zgjedhor.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test