Nisma “Një ballkon, një flamur” - Bota Sot
Nisma “Një ballkon, një flamur”

Shqipëria

E mërkurë, 24 gusht 2016

Nisma “Një ballkon, një flamur”

Më: 21 tetor 2012 Në ora: 17:38

Dhjetëra të rinj vlonjate me qindra flamuj kombëtar në duar kanë trokitur në familjet vlonjate, duke çuar këtë dhuratë të çmuar në prag të festës së 100 vjetorit të pavarësisë. E lançuar rreth një javë më parë nga kreu i PD së Vlorës, Ardian Kollozi, ka marrë jetë nisma “Një ballkon një flamur”.
Shumë qytetarë e kanë cilësuar këtë një iniciativë që i jep nder Vlorës.
Nisma “Një ballkon një flamur”, pjesë e një projekti shumë më të gjerë ku protagonistë do të jenë qytetarët, do të vazhdojë deri në ditën e festës së Pavarësisë. Intelektualë, historianë dhe shoqata të ndryshme janë angazhuar për ti dhënë Vlorës atmosferën e duhur festive në prag të 100 vjetorit të ngritjes së flamurit dhe shpalljes së pavarësisë kombëtare.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test