Fakulteti Ekonomik, diplomohen rreth 800 studentë - Bota Sot
Fakulteti Ekonomik, diplomohen rreth 800 studentë

Shqipëria

E martë, 30 gusht 2016

Fakulteti Ekonomik, diplomohen rreth 800 studentë

Më: 21 tetor 2012 Në ora: 22:21

Kryetari Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha ka marrë pjesë në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Fakultetit Ekonomik të Universitetit të Tiranës. Në fjalën e tij përshëndetëse kryebashkiaku ka theksuar se dy nga prioritetet e bashkisë është korpusi universitar dhe studentët. Basha tha se një nga premtimet e tij është përmirësimi i biznesit i tregut të punës reduktimi i taksave dhe zhvillimi ekonomik, ku studentët e diplomuar pa dyshim kanë rolin e tyre.
Ndërsa rektori i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule pasi shprehu mirënjohjen e tij për stafin pedagogjik u shpreh se rëndësi parësore janë standartet në universitet.
Në Fakultetin e Ekonomikut u diplomuan 640 studentë të Bachelori dhe 200 studentë të masterit të nivelit të dytë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test